Malmö Civila 2009-04-11 - 2009-04-12
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-04-10 kl. 09:55
Klass 8 - Hoppning 0.65 bed. A Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80 bed. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori C + D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori D Avd. B

Klass 8 - Hoppning 0.65 bed. A Avd. A Preliminär
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Frida WillingforsDomino
 Malmö Civila 116
2My Gross HöltenJack
 Malmö Civila 117
3Emma BjörklundRupert
 Malmö Civila 118
4Sandra HellströmOlympic
 Malmö Civila 119
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.80 bed. A Preliminär
13 anmälda
Hoppdomare: Boel Sjöstrand
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Sally ErikssonIris
 Malmö Civila 120
2Julia AlmTabu
 Malmö Civila 121
3Sofie LarssonFurato
 Malmö Civila 122
4Emma GustavssonCharlie
 Malmö Civila 123
5Veronica TåströmMon Amie
 Malmö Civila 124
6Minna SadeLugano
 Malmö Civila 125
7Emelie AnderssonBenito
 Malmö Civila 126
8Natalie PawlacMickey
 Malmö Civila 127
9Elin Nordström-LindqvistNora Lee
 Malmö Civila 128
10Viola MalmgrenAmazon
 Malmö Civila 129
11Malin ThorsenTabu
 Malmö Civila 130
12Louice HolmFurato
 Malmö Civila 131
13Per NilssonCharlie
 Malmö Civila 132
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A Preliminär
16 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Adam CareyShangan Santana
 Gärds RFOkänd89
2Julia DahneliusBlümchen
 Sydslättens RFAmandas Kevin - Burgund13
3Nicole RimmenbornGizmo
 DagstorpsortenOkänd - Okänd113
4Michelle EttweinIsadora
 Kågeröds Lantl.Cognac45
5Ellinor MalmgrenDen Deels Monica
 Kullabygdens RFEyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB23
6Marlene NilssonSkovbjergs Marcus
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher93
7Elsa CarleJe Taimes Darling
 Sydslättens RFDragos ox - Hero47
8Ina MalmTime Share
 Malmö CivilaHellekis Timjan RW - Harford Greylight WSB 206399
9Erik AndraeyOlivia
 Karlshamns RKOkänd - okänd77
10Felizia GöranssonYakari
 Tågarpsortens LIsac - Big Ben II107
11Jennifer JonssonFemke
 Dagstorpsortenokänd - okänd34
12Vanja SelanderAli Khan
 Malmö CivilaAli Paragraf - Jupiter2
13Maja FeukMoflos Sciller
 Lillhagens RKBostorps Bravad - Linksbury Royalist68
14Petronella BengtssonDixie
 Åsbo PonnyklubbOkänd27
15Adam CareyTin Tin C
 Gärds RFOkänd101
16Julia DahneliusYatsy II
 Sydslättens RFOdinsal Eskapad - Horshaga Calypso108
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A Preliminär
28 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Sandra ÅkessonIsac
 Tågarpsortens LHills Rival - Okänd115
1Annie BrangeAlfa
 Öresunds HSKOkänd1
2Caroline ElgemarkJumping Flach Jack
 Österlens RFOkänd50
3Sofie WeberManchester II
 Örestads RSEkelunds Jim - Wärnanäs Peng58
4Matilda AnderssonMarlies
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeven´s Denny Danny60
5Nicole BiederMoney Penny RNF 2541
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin69
6Ebba GrönkvistJoyride III
 Troentorps RKGondoljär - Hiawatha49
7Julia KnutssonKilgarve Lad
 Öresunds HSKOkänd52
8Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus
 DagstorpsortenOkänd72
9Elise JönssonHoudini
 Tågarpsortens LOkänd44
10Sara FriisCayenne
 Lillhagens RKOkänd16
11Linnea LydènMaria
 Österlens RFOkänd59
12Natalie PetterssonHoney
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy41
13Alice BrangeCivic
 Öresunds HSKFredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF18
14Evelina LundinDiexina
 Staffanstorps RSFOkänd26
15Isabella FredlundMoonlight Dream
 Örestads RSPaddock Camargue - B. Vampyr71
16Emelie RosenqvistMira
 Malmö RidklubbFiango W65
17Vickie PetterssonDaisy Queen
 Ystad RidklubbFredriksbergs Esa RNF 14-S - Rocket RNF 2221
18Olivia RaaeTwinkle Star
 Helsingborgs FRKOkänd104
19Felizia GöranssonMirijam
 Tågarpsortens LKomet RNF - Gentleman RNF66
20Jonna FrienholtCity of Dreams
 Lillhagens RKOkänd17
21Stefanie RundströmNo Fear
 Båstads RKNavarino 924 - Springs Nougat RD 274
22Felicia CronholmWhite Beautyful Star
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd105
23Amanda NoréDanny Haze
 Lillhagens RKDale Haze RC - Brantshammar Bell Dara RC22
24Madison RoseJim Morrison
 Klagshamns RFOkänd48
25Annie BrangeHembys Kalypso
 Öresunds HSKMiclas Activ - Moon Star40
26Caroline ElgemarkDickens
 Österlens RFKnappe - Manfred25
27Sofie WeberAngels Mad Max
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy4
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A Preliminär
24 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Sara HederströmCountable
 Vellinge HSFCountach Campell20
2Ronja StenhöösShirley mac Laine
 Hässleholms HSFOkänd90
3Sophie ReySpeedy
 Malmö RidklubbOkänd94
4Frida JanssonHaydns Explorer
 Helsingborgs FRKHaydn 977 - Hellekis Timjan RW39
5Caroline ThuressonSilver Thread
 Österlens RKMonashanstowns Freed92
6Laura WerupDumbledore
 Ystad RidklubbOkänd31
7Elin AreskougMidnight Lady
 Sydslättens RFOkänd - Okänd64
8Michelle WallentinTintoretto
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II102
9Joanna PerssonKilfenorás Delight
 Ystad RidklubbOkänd - Boden Park Finnard51
10Andrea JacobssonSörängens Jelina
 Dagstorpsortene Dart Light ue Wotton Bracken112
11Ebba GrönkvistHoney Star
 Troentorps RKOkänd - Okänd42
12Ellen LiljekvistPlexus
 SkurupbygdenFredriksbergs Esa - Kastor82
13Sara AnderssonTricia
 Lillhagens RKOkänd - Okänd103
14Josefin FrankET Tankah Twice
 Helsingborgs FRKLikstahöjdens Komet - Källstorps Curry33
15Charlotta BrundellDoorly Park Lad
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd29
16Viktoria ÅkermoBillie The Kid
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence11
18Charlotte JanssonGrey Beauty
 Lillhagens RKOkänd - Okänd38
19Josefine FribergSilas
 Åsbo PonnyklubbOkänd91
21Hilda KirkhoffMac Master
 Båstads RKMr Peo - Scherasmien57
22Jesper ThuressonMontage Rapsody
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx70
23Stephanie RimmenbornLittle John
 DagstorpsortenOkänd - Okänd56
24Emma FlygareOrenzo
 Dalby RFOkänd78
25Sara HederströmHoneycrest
 Vellinge HSFHoneymoon Star - Power Star B43
26Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion76
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
12 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Elsa CarleJe Taimes Darling
 Sydslättens RFDragos ox - Hero47
2Michelle EttweinLittle Big Man
 Kågeröds Lantl.Okänd54
3Dante KolgjiniDr. Rosie
 Malmö CivilaOkänd - okänd30
4Vanja SelanderAli Khan
 Malmö CivilaAli Paragraf - Jupiter2
5Marius Sögård Hansenbabbel
 Denmark 7
6Petronella BengtssonDixie
 Åsbo PonnyklubbOkänd27
7Nicole RimmenbornGizmo
 DagstorpsortenOkänd - Okänd113
8Erik AndraeyOlivia
 Karlshamns RKOkänd - okänd77
9Camille KolgjiniBetty Boop
 Malmö CivilaOkänd10
10Marlene NilssonSkovbjergs Marcus
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher93
11Natalie PetterssonDonna
 Gärds RFBreccles M. Boy28
12Adam CareyShangan Santana
 Gärds RFOkänd89
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
25 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Sandra ÅkessonIsac
 Tågarpsortens LHills Rival - Okänd115
1Caroline ElgemarkJumping Flach Jack
 Österlens RFOkänd50
2Sofie WeberAngels Mad Max
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy4
3Annie BrangeHembys Kalypso
 Öresunds HSKMiclas Activ - Moon Star40
4Martha Sögård Hansenmerry music
 Denmarkashfield bobby sparrow62
5Louise LandinPrinsessa
 Klagshamns RFOkänd84
6Julia KnutssonKilgarve Lad
 Öresunds HSKOkänd52
7Linnea LydènMaria
 Österlens RFOkänd59
8Natalie PetterssonHoney
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy41
9Evelina LundinDiexina
 Staffanstorps RSFOkänd26
10Ebba GrönkvistJoyride III
 Troentorps RKGondoljär - Hiawatha49
11Sara FriisCayenne
 Lillhagens RKOkänd16
12Felizia GöranssonMirijam
 Tågarpsortens LKomet RNF - Gentleman RNF66
13Madison RoseJim Morrison
 Klagshamns RFOkänd48
14Jonna FrienholtCity of Dreams
 Lillhagens RKOkänd17
15Matilda AnderssonMarlies
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeven´s Denny Danny60
16Olivia RaaeTwinkle Star
 Helsingborgs FRKOkänd104
17Vickie PetterssonDaisy Queen
 Ystad RidklubbFredriksbergs Esa RNF 14-S - Rocket RNF 2221
18Felicia CronholmWhite Beautyful Star
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd105
19Emelie RosenqvistMira
 Malmö RidklubbFiango W65
20Elise JönssonHoudini
 Tågarpsortens LOkänd44
21Caroline ElgemarkDickens
 Österlens RFKnappe - Manfred25
22Sofie WeberManchester II
 Örestads RSEkelunds Jim - Wärnanäs Peng58
23Annie BrangeAlfa
 Öresunds HSKOkänd1
24Martha Sögård HansenReape Supermind
 Denmark 86
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
20 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Olivia RaaeBally Mont Imoo
 Helsingborgs FRKMontgomery - Glennridge114
1Sara HederströmHoneycrest
 Vellinge HSFHoneymoon Star - Power Star B43
2Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion76
3Michelle WallentinTintoretto
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II102
5Andrea JacobssonSörängens Jelina
 Dagstorpsortene Dart Light ue Wotton Bracken112
7Sophie ReySpeedy
 Malmö RidklubbOkänd94
8Caroline ThuressonSilver Thread
 Österlens RKMonashanstowns Freed92
9Ellen LiljekvistPlexus
 SkurupbygdenFredriksbergs Esa - Kastor82
10Charlotte JanssonGrey Beauty
 Lillhagens RKOkänd - Okänd38
11Stephanie RimmenbornLittle John
 DagstorpsortenOkänd - Okänd56
12Jesper ThuressonMontage Rapsody
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx70
13Ebba GrönkvistHoney Star
 Troentorps RKOkänd - Okänd42
14Josefin FrankET Tankah Twice
 Helsingborgs FRKLikstahöjdens Komet - Källstorps Curry33
15Elin AreskougMidnight Lady
 Sydslättens RFOkänd - Okänd64
16Charlotta BrundellDoorly Park Lad
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd29
17Frida JanssonHaydns Explorer
 Helsingborgs FRKHaydn 977 - Hellekis Timjan RW39
18Laura WerupDumbledore
 Ystad RidklubbOkänd31
19Josefine FribergSilas
 Åsbo PonnyklubbOkänd91
20Sara HederströmCountable
 Vellinge HSFCountach Campell20
21Ronja StenhöösShirley mac Laine
 Hässleholms HSFOkänd90
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori B Avd. A Preliminär
10 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Julia DahneliusBlümchen
 Sydslättens RFAmandas Kevin - Burgund13
2Camille KolgjiniBetty Boop
 Malmö CivilaOkänd10
3Marius Sögård Hansenbabbel
 Denmark 7
4Felizia GöranssonYakari
 Tågarpsortens LIsac - Big Ben II107
5Natalie PetterssonDonna
 Gärds RFBreccles M. Boy28
6Ellinor MalmgrenDen Deels Monica
 Kullabygdens RFEyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB23
7Ina MalmTime Share
 Malmö CivilaHellekis Timjan RW - Harford Greylight WSB 206399
8Michelle EttweinLittle Big Man
 Kågeröds Lantl.Okänd54
9Dante KolgjiniDr. Rosie
 Malmö CivilaOkänd - okänd30
10Julia DahneliusJazz
 Sydslättens RFOkänd - Okänd46
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori C + D Avd. A Preliminär
12 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Martha Sögård HansenReape Supermind
 Denmark 86
2Nicole BiederMoney Penny RNF 2541
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin69
3Alice BrangeCivic
 Öresunds HSKFredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF18
4Stefanie RundströmNo Fear
 Båstads RKNavarino 924 - Springs Nougat RD 274
5Louise LandinPrinsessa
 Klagshamns RFOkänd84
6Martha Sögård Hansenmerry music
 Denmarkashfield bobby sparrow62
1Isabella GiegoldNordlicht
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - Nordstrom75
2Julia RosénTiggelberg Loret
 Viarps K&RKLorenzo He - Elegant He98
3Joanna PerssonKilfenorás Delight
 Ystad RidklubbOkänd - Boden Park Finnard51
4Viktoria ÅkermoBillie The Kid
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence11
5Stephanie NordhLittle Irish Lad
 Lillhagens RKOkänd55
6Sara AnderssonTricia
 Lillhagens RKOkänd - Okänd103
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda
Banbyggare: Per Nilsson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Isabella GiegoldZapata
 Ljunits-Herrestads RVeronas Bo-Gi RP - Kastor RNF109
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport