Malmö Civila 2009-04-11 - 2009-04-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-07-10 kl. 16:27
Klass 8 - Hoppning 0.65 bed. A Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.80 bed. A:0
Klass 6 - Hoppning Lätt D bed. A
Klass 5 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + D Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. A:1a Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. A:1a Kategori C + D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. A:1a Kategori D Avd. B
Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori B Avd. A
Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori C Avd. A
Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori D Avd. A

Klass 8 - Hoppning 0.65 bed. A Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida WillingforsDomino  
 Malmö Civila 046,44
1My Gross HöltenJack  
 Malmö Civila 049,51
1Sandra HellströmOlympic  
 Malmö Civila 049,18
 
4Emma BjörklundRupert  
 Malmö Civila 1886,46
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.80 bed. A:0
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Hoppdomare: Boel Sjöstrand
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sally ErikssonIris  
 Malmö Civila 042,91
2Julia AlmTabu  
 Malmö Civila 053,08
3Emma GustavssonCharlie  
 Malmö Civila 057,11
4Minna SadeLugano  
 Malmö Civila 065,82
 
5Emelie AnderssonBenito  
 Malmö Civila 066,07
6Malin ThorsenTabu  
 Malmö Civila 455,04
7Viola MalmgrenAmazon  
 Malmö Civila 461,46
8Pernilla FolkstrandWhitenose  
 Malmö CivilaWarsteiner 946462,61
9Per NilssonCharlie  
 Malmö Civila 857,91
10Natalie PawlacMickey  
 Malmö Civila 859,56
11Elin Nordström-LindqvistNora Lee  
 Malmö Civila 864,26
12Louice HolmFurato  
 Malmö Civila 1577,04
13Sofie LarssonFurato  
 Malmö Civila Utg. 
13Veronica TåströmMon Amie  
 Malmö Civila Ute. 
 Siri BååthShadow  
 Malmö CivilaOkänd  
 Josefin SjöbergBirk  
 Malmö CivilaKamik Breeze RC 63 - Okänd  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt D bed. A
2 anmälda, 2 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Pernilla FolkstrandWhitenose  
 Malmö CivilaWarsteiner 946  
 Josefin SjöbergBirk  
 Malmö CivilaKamik Breeze RC 63 - Okänd  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Siri BååthShadow  
 Malmö CivilaOkänd  
 Pernilla FolkstrandWhitenose  
 Malmö CivilaWarsteiner 946  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + D Avd. A
6 anmälda, 2 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
 
 Natalie InglesisZimzon   
 Österlens RF     
 Rebecca ClaessonZinderella   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd    
 Natalie InglesisEkeholms Ida   
 Österlens RFHelios    
 Caroline ErlandssonPistage III   
 DagstorpsortenEloge - Peregrin    
 Olivia LührFlorentine   
 DagstorpsortenOkänd    
 Mariam RamadanNahla   
 Malmö CivilaArtist 765    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + D Avd. A
4 anmälda, 2 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
 
 Rebecca ClaessonZinderella   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd    
 Mariam RamadanNahla   
 Malmö CivilaArtist 765    
 Olivia LührFlorentine   
 DagstorpsortenOkänd    
 Caroline ErlandssonPistage III   
 DagstorpsortenEloge - Peregrin    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Felizia GöranssonYakari   
 Tågarpsortens LIsac - Big Ben II051,22017,10
2Julia DahneliusYatsy II   
 Sydslättens RFOdinsal Eskapad - Horshaga Calypso046,56018,20
3Erik AndraeyOlivia   
 Karlshamns RKOkänd - okänd043,60018,50
4Marlene NilssonSkovbjergs Marcus   
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher047,72018,56
 
5Ellinor MalmgrenDen Deels Monica   
 Kullabygdens RFEyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB047,00019,50
6Julia DahneliusBlümchen   
 Sydslättens RFAmandas Kevin - Burgund050,87019,62
7Jennifer JonssonFemke   
 Dagstorpsortenokänd - okänd045,95019,89
8Adam CareyShangan Santana   
 Gärds RFOkänd043,56020,12
9Adam CareyTin Tin C   
 Gärds RFOkänd043,30020,20
10Petronella BengtssonDixie   
 Åsbo PonnyklubbOkänd048,54020,30
11Maja FeukMoflos Sciller   
 Lillhagens RKBostorps Bravad - Linksbury Royalist051,14025,70
12Vanja SelanderAli Khan   
 Malmö CivilaAli Paragraf - Jupiter047,47535,29
13Nicole RimmenbornGizmo   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd455,97  
14Elsa CarleJe Taimes Darling   
 Sydslättens RFDragos ox - Hero460,02  
15Ina MalmTime Share   
 Malmö CivilaHellekis Timjan RW - Harford Greylight WSB 2063672,68  
16Michelle EttweinLittle Big Man   
 Kågeröds Lantl.OkändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
30 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Annie BrangeAlfa   
 Öresunds HSKOkänd041,06018,39
1Julia KnutssonKilgarve Lad   
 Öresunds HSKOkänd048,73018,39
3Matilda AnderssonMarlies   
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeven´s Denny Danny044,43018,70
3Natalie PetterssonHoney   
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy044,17018,70
5Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus   
 DagstorpsortenOkänd049,03019,89
6Louise LandinPrinsessa   
 Klagshamns RFOkänd049,00020,10
7Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd050,29020,23
8Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd046,83020,39
 
9Linnea OlssonAragon   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd047,11020,50
10Alice BrangeCivic   
 Öresunds HSKFredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF051,43020,56
11Sofie WeberManchester II   
 Örestads RSEkelunds Jim - Wärnanäs Peng048,85023,60
12Nicole BiederMoney Penny RNF 2541   
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin046,00419,69
13Olivia RaaeTwinkle Star   
 Helsingborgs FRKOkänd050,24426,90
14Evelina LundinDiexina   
 Staffanstorps RSFOkänd049,88822,10
15Annie BrangeHembys Kalypso   
 Öresunds HSKMiclas Activ - Moon Star445,94  
16Amanda NoréDanny Haze   
 Lillhagens RKDale Haze RC - Brantshammar Bell Dara RC446,41  
17Isabella FredlundMoonlight Dream   
 Örestads RSPaddock Camargue - B. Vampyr446,59  
18Emelie RosenqvistMira   
 Malmö RidklubbFiango W451,20  
19Stefanie RundströmNo Fear   
 Båstads RKNavarino 924 - Springs Nougat RD 2453,25  
20Madison RoseJim Morrison   
 Klagshamns RFOkänd455,91  
21Sofie WeberAngels Mad Max   
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy461,79  
22Jonna FrienholtCity of Dreams   
 Lillhagens RKOkänd462,53  
23Linnea LydènMaria   
 Österlens RFOkänd847,37  
24Caroline ElgemarkDickens   
 Österlens RFKnappe - Manfred856,66  
25Sandra ÅkessonIsac   
 Tågarpsortens LHills Rival - OkändUte.   
25Ebba GrönkvistJoyride III   
 Troentorps RKGondoljär - HiawathaUte.   
25Elise JönssonHoudini   
 Tågarpsortens LOkändUte.   
25Sara FriisCayenne   
 Lillhagens RKOkändUte.   
25Vickie PetterssonDaisy Queen   
 Ystad RidklubbFredriksbergs Esa RNF 14-S - Rocket RNF 22Ute.   
25Felizia GöranssonMirijam   
 Tågarpsortens LKomet RNF - Gentleman RNFUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Med stlbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
25 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara HederströmCountable   
 Vellinge HSFCountach Campell042,89019,00
2Sara AnderssonTricia   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd044,79019,12
3Josefin FrankET Tankah Twice   
 Helsingborgs FRKLikstahöjdens Komet - Källstorps Curry047,75020,10
4Andrea JacobssonSörängens Jelina   
 Dagstorpsortene Dart Light ue Wotton Bracken050,38021,49
5Sara HederströmHoneycrest   
 Vellinge HSFHoneymoon Star - Power Star B048,28021,62
6Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns Freed046,27021,66
 
7Ellen LiljekvistPlexus   
 SkurupbygdenFredriksbergs Esa - Kastor048,62021,67
8Michelle WallentinTintoretto   
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II048,99023,81
9Martina WallentinDrumlin Lad   
   051,30024,20
10Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen   
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion055,75028,40
11Jesper ThuressonMontage Rapsody   
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx047,70420,98
12Sophie ReySpeedy   
 Malmö RidklubbOkänd444,66  
13Joanna PerssonKilfenorás Delight   
 Ystad RidklubbOkänd - Boden Park Finnard453,45  
14Charlotte JanssonGrey Beauty   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd454,11  
15Elin AreskougMidnight Lady   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd454,29  
16Hilda KirkhoffMac Master   
 Båstads RKMr Peo - Scherasmien459,01  
17Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkänd461,45  
18Ebba GrönkvistHoney Star   
 Troentorps RKOkänd - Okänd569,01  
19Stephanie RimmenbornLittle John   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd1258,58  
20Laura WerupDumbledore   
 Ystad RidklubbOkänd1262,81  
21Frida JanssonHaydns Explorer   
 Helsingborgs FRKHaydn 977 - Hellekis Timjan RWUte.   
21Josefine FribergSilas   
 Åsbo PonnyklubbOkändUte.   
21Emma FlygareOrenzo   
 Dalby RFOkändUte.   
 Charlotta BrundellDoorly Park Lad   
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd    
 Viktoria ÅkermoBillie The Kid   
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Natalie PetterssonDonna   
 Gärds RFBreccles M. Boy039,82026,18
2Amanda BrandinBetty Boop   
  Okänd046,98030,95
3Marlene NilssonSkovbjergs Marcus   
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher045,78033,25
 
4Vanja SelanderAli Khan   
 Malmö CivilaAli Paragraf - Jupiter048,32033,45
5Nicole RimmenbornGizmo   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd045,93035,64
6Adam CareyShangan Santana   
 Gärds RFOkänd040,64434,06
7Erik AndraeyOlivia   
 Karlshamns RKOkänd - okänd045,25435,85
8Elsa CarleJe Taimes Darling   
 Sydslättens RFDragos ox - Hero047,73546,26
9Petronella BengtssonDixie   
 Åsbo PonnyklubbOkänd455,63  
10Michelle EttweinLittle Big Man   
 Kågeröds Lantl.OkändUte.   
 Dante KolgjiniDr. Rosie   
 Malmö CivilaOkänd - okänd    
 Marius Sögård Hansenbabbel   
 Denmark     
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
25 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Natalie PetterssonHoney   
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy044,16030,04
2Annie BrangeAlfa   
 Öresunds HSKOkänd038,90030,17
3Martha Sögård Hansenmerry music   
 Denmarkashfield bobby sparrow049,09030,37
4Louise LandinPrinsessa   
 Klagshamns RFOkänd045,01034,11
5Martha Sögård HansenReape Supermind   
 Denmark 049,46034,35
6Madison RoseJim Morrison   
 Klagshamns RFOkänd044,60034,44
 
7Evelina LundinDiexina   
 Staffanstorps RSFOkänd046,96034,65
8Sofie WeberManchester II   
 Örestads RSEkelunds Jim - Wärnanäs Peng047,12037,04
9Amanda NoréDanny Haze   
 Lillhagens RKDale Haze RC - Brantshammar Bell Dara RC045,54434,97
10Annie BrangeHembys Kalypso   
 Öresunds HSKMiclas Activ - Moon Star042,90435,71
11Emelie RosenqvistMira   
 Malmö RidklubbFiango W047,72437,59
12Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd451,05  
13Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd846,39  
14Linnea LydènMaria   
 Österlens RFOkänd1246,18  
15Sandra ÅkessonIsac   
 Tågarpsortens LHills Rival - OkändUte.   
15Sofie WeberAngels Mad Max   
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw BrandyUte.   
15Julia KnutssonKilgarve Lad   
 Öresunds HSKOkändUte.   
15Sara FriisCayenne   
 Lillhagens RKOkändUte.   
15Felizia GöranssonMirijam   
 Tågarpsortens LKomet RNF - Gentleman RNFUte.   
15Jonna FrienholtCity of Dreams   
 Lillhagens RKOkändUte.   
15Olivia RaaeTwinkle Star   
 Helsingborgs FRKOkändUte.   
15Vickie PetterssonDaisy Queen   
 Ystad RidklubbFredriksbergs Esa RNF 14-S - Rocket RNF 22Ute.   
15Elise JönssonHoudini   
 Tågarpsortens LOkändUte.   
15Caroline ElgemarkDickens   
 Österlens RFKnappe - ManfredUtg.   
 Ebba GrönkvistJoyride III   
 Troentorps RKGondoljär - Hiawatha    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara HederströmCountable   
 Vellinge HSFCountach Campell045,93030,72
2Stephanie RimmenbornLittle John   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd043,49031,55
3Olivia RaaeBally Mont Imoo   
 Helsingborgs FRKMontgomery - Glennridge049,11032,28
4Andrea JacobssonSörängens Jelina   
 Dagstorpsortene Dart Light ue Wotton Bracken046,73036,55
5Sophie ReySpeedy   
 Malmö RidklubbOkänd046,28039,72
 
6Michelle WallentinTintoretto   
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II046,03040,03
7Jesper ThuressonMontage Rapsody   
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx047,50433,67
8Ellen LiljekvistPlexus   
 SkurupbygdenFredriksbergs Esa - Kastor051,14435,35
9Martina WallentinDrumlin Lad   
   046,94439,05
10Frida JanssonHaydns Explorer   
 Helsingborgs FRKHaydn 977 - Hellekis Timjan RW050,38754,70
11Sara HederströmHoneycrest   
 Vellinge HSFHoneymoon Star - Power Star B455,37  
12Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns Freed457,71  
13Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkändUte.   
13Charlotte JanssonGrey Beauty   
 Lillhagens RKOkänd - OkändUte.   
13Ebba GrönkvistHoney Star   
 Troentorps RKOkänd - OkändUte.   
13Elin AreskougMidnight Lady   
 Sydslättens RFOkänd - OkändUtg.   
13Laura WerupDumbledore   
 Ystad RidklubbOkändUte.   
13Josefine FribergSilas   
 Åsbo PonnyklubbOkändUte.   
13Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen   
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth SionUte.   
 Charlotta BrundellDoorly Park Lad   
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. A:1a Kategori B Avd. A
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda BrandinBetty Boop   
  Okänd052,18029,13
2Julia DahneliusBlümchen   
 Sydslättens RFAmandas Kevin - Burgund053,19433,66
 
3Natalie PetterssonDonna   
 Gärds RFBreccles M. Boy047,79434,43
4Ellinor MalmgrenDen Deels Monica   
 Kullabygdens RFEyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB048,03Ute. 
5Dante KolgjiniDr. Rosie   
 Malmö CivilaOkänd - okänd465,60  
6Felizia GöranssonYakari   
 Tågarpsortens LIsac - Big Ben II857,96  
7Ina MalmTime Share   
 Malmö CivilaHellekis Timjan RW - Harford Greylight WSB 2063Ute.   
 Marius Sögård Hansenbabbel   
 Denmark     
 Michelle EttweinIsadora   
 Kågeröds Lantl.Cognac    
 Julia DahneliusJazz   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. A:1a Kategori C + D Avd. A
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Stephanie NordhMunsboro Snowstorm   
 Lillhagens RKOkänd051,80028,01
2Isabella GiegoldNordlicht   
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - Nordstrom052,83033,63
3Julia RosénTiggelberg Loret   
 Viarps K&RKLorenzo He - Elegant He055,74033,73
 
4Martha Sögård Hansenmerry music   
 Denmarkashfield bobby sparrow055,02430,65
5Nicole BiederMoney Penny RNF 2541   
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin053,10829,68
6Stephanie NordhLittle Irish Lad   
 Lillhagens RKOkänd452,45  
7Sara AnderssonTricia   
 Lillhagens RKOkänd - Okänd458,65  
8Josefin FrankET Tankah Twice   
 Helsingborgs FRKLikstahöjdens Komet - Källstorps Curry465,77  
9Alice BrangeCivic   
 Öresunds HSKFredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF854,80  
10Stefanie RundströmNo Fear   
 Båstads RKNavarino 924 - Springs Nougat RD 2858,19  
11Joanna PerssonKilfenorás Delight   
 Ystad RidklubbOkänd - Boden Park Finnard1679,02  
12Matilda AnderssonMarlies   
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeven´s Denny DannyUte.   
 Martha Sögård HansenReape Supermind   
 Denmark     
 Viktoria ÅkermoBillie The Kid   
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Isabella GiegoldZapata  
 Ljunits-Herrestads RVeronas Bo-Gi RP - Kastor RNF450,90
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori B Avd. A
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Julia DahneliusYatsy II  
 Sydslättens RFOdinsal Eskapad - Horshaga Calypso55,546,56
2Jennifer JonssonFemke  
 Dagstorpsortenokänd - okänd5445,95
3Felizia GöranssonYakari  
 Tågarpsortens LIsac - Big Ben II48,551,22
4Vanja SelanderAli Khan  
 Malmö CivilaAli Paragraf - Jupiter46,547,47
 
5Maja FeukMoflos Sciller  
 Lillhagens RKBostorps Bravad - Linksbury Royalist43,551,14
6Adam CareyTin Tin C  
 Gärds RFOkänd4343,30
7Julia DahneliusBlümchen  
 Sydslättens RFAmandas Kevin - Burgund42,550,87
8Ina MalmTime Share  
 Malmö CivilaHellekis Timjan RW - Harford Greylight WSB 20634172,68
9Ellinor MalmgrenDen Deels Monica  
 Kullabygdens RFEyarth Harlequin WSB - Twyford Matador WSB3947,00
9Elsa CarleJe Taimes Darling  
 Sydslättens RFDragos ox - Hero3960,02
9Erik AndraeyOlivia  
 Karlshamns RKOkänd - okänd3943,60
9Petronella BengtssonDixie  
 Åsbo PonnyklubbOkänd3948,54
13Marlene NilssonSkovbjergs Marcus  
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher3647,72
14Adam CareyShangan Santana  
 Gärds RFOkänd34,543,56
15Nicole RimmenbornGizmo  
 DagstorpsortenOkänd - Okänd30,555,97
16Michelle EttweinLittle Big Man  
 Kågeröds Lantl.OkändUte. 
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori C Avd. A
30 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Jennifer JonssonMunsboro Aer Lingus  
 DagstorpsortenOkänd5849,03
2Olivia RaaeTwinkle Star  
 Helsingborgs FRKOkänd5456,24
3Natalie PetterssonHoney  
 Gärds RFPeeping Tom - Örnes Sunboy4944,17
4Julia KnutssonKilgarve Lad  
 Öresunds HSKOkänd47,548,73
4Annie BrangeHembys Kalypso  
 Öresunds HSKMiclas Activ - Moon Star47,545,94
6Nicole BiederMoney Penny RNF 2541  
 DagstorpsortenWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin46,546,00
7Alice BrangeCivic  
 Öresunds HSKFredriksbergs Dizney RNF - Rocket RNF44,551,43
8Louise LandinPrinsessa  
 Klagshamns RFOkänd4349,00
8Evelina LundinDiexina  
 Staffanstorps RSFOkänd4349,88
 
10Caroline ElgemarkJumping Flach Jack  
 Österlens RFOkänd42,546,83
10Matilda AnderssonMarlies  
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeven´s Denny Danny42,544,43
12Emelie RosenqvistMira  
 Malmö RidklubbFiango W4251,20
13Annie BrangeAlfa  
 Öresunds HSKOkänd4141,06
14Madison RoseJim Morrison  
 Klagshamns RFOkänd40,555,91
15Linnea OlssonAragon  
 Lillhagens RKOkänd - Okänd4047,11
15Felicia CronholmWhite Beautyful Star  
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd4050,29
17Sofie WeberManchester II  
 Örestads RSEkelunds Jim - Wärnanäs Peng3848,85
17Amanda NoréDanny Haze  
 Lillhagens RKDale Haze RC - Brantshammar Bell Dara RC3846,41
19Stefanie RundströmNo Fear  
 Båstads RKNavarino 924 - Springs Nougat RD 237,553,25
20Isabella FredlundMoonlight Dream  
 Örestads RSPaddock Camargue - B. Vampyr35,546,54
20Caroline ElgemarkDickens  
 Österlens RFKnappe - Manfred35,556,66
22Jonna FrienholtCity of Dreams  
 Lillhagens RKOkänd3562,53
23Sofie WeberAngels Mad Max  
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy34,561,79
24Linnea LydènMaria  
 Österlens RFOkänd3447,37
25Sandra ÅkessonIsac  
 Tågarpsortens LHills Rival - OkändUte. 
25Ebba GrönkvistJoyride III  
 Troentorps RKGondoljär - HiawathaUte. 
25Elise JönssonHoudini  
 Tågarpsortens LOkändUte. 
25Sara FriisCayenne  
 Lillhagens RKOkändUte. 
25Vickie PetterssonDaisy Queen  
 Ystad RidklubbFredriksbergs Esa RNF 14-S - Rocket RNF 22Ute. 
25Felizia GöranssonMirijam  
 Tågarpsortens LKomet RNF - Gentleman RNFUte. 
 
till toppen

Klass 13 - Hoppning Lätt B bed. Stilhoppning Kategori D Avd. A
25 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Josefin FrankET Tankah Twice  
 Helsingborgs FRKLikstahöjdens Komet - Källstorps Curry5547,45
1Jesper ThuressonMontage Rapsody  
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx5547,70
3Andrea JacobssonSörängens Jelina  
 Dagstorpsortene Dart Light ue Wotton Bracken54,550,38
4Michelle WallentinTintoretto  
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II5048,99
5Martina WallentinDrumlin Lad  
   4851,50
6Caroline ThuressonSilver Thread  
 Österlens RKMonashanstowns Freed47,546,27
 
7Joanna PerssonKilfenorás Delight  
 Ystad RidklubbOkänd - Boden Park Finnard4753,45
8Sara AnderssonTricia  
 Lillhagens RKOkänd - Okänd4644,71
9Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen  
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion4461,45
10Sara HederströmCountable  
 Vellinge HSFCountach Campell4342,89
11Sara HederströmHoneycrest  
 Vellinge HSFHoneymoon Star - Power Star B42,548,28
12Ronja StenhöösShirley mac Laine  
 Hässleholms HSFOkänd41,555,75
13Laura WerupDumbledore  
 Ystad RidklubbOkänd4162,81
14Ellen LiljekvistPlexus  
 SkurupbygdenFredriksbergs Esa - Kastor4048,62
15Hilda KirkhoffMac Master  
 Båstads RKMr Peo - Scherasmien39,559,01
16Elin AreskougMidnight Lady  
 Sydslättens RFOkänd - Okänd3954,29
17Ebba GrönkvistHoney Star  
 Troentorps RKOkänd - Okänd37,569,01
18Sophie ReySpeedy  
 Malmö RidklubbOkänd35,544,66
19Charlotte JanssonGrey Beauty  
 Lillhagens RKOkänd - Okänd3554,11
20Stephanie RimmenbornLittle John  
 DagstorpsortenOkänd - Okänd27,558,58
21Frida JanssonHaydns Explorer  
 Helsingborgs FRKHaydn 977 - Hellekis Timjan RWUte. 
21Josefine FribergSilas  
 Åsbo PonnyklubbOkändUte. 
21Emma FlygareOrenzo  
 Dalby RFOkändUte. 
 Charlotta BrundellDoorly Park Lad  
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd  
 Viktoria ÅkermoBillie The Kid  
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport