Malmö Civila 2009-11-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-11-17 kl. 08:27
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:1a
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0
JTG hoppning
42 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Elisabeth ÅkessonGique1 000,00 kr 
 Ljunits-Herrestads RGuido - Feliciano056,48
2Marie AnderssonNikki800,00 kr 
 Helsingborgs FRKCortez - Everest057,18
3Frida BengtssonIsa L600,00 kr 
 LaholmsortenCardento - Kilian057,27
4Emma LarssonRakel135,00 kr 
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z057,66
5Aminda IngulfsonSolvangs Traicy135,00 kr 
 Flyinge RFLobster - Vivaldi059,15
6Maja BogrenCorletica135,00 kr 
 Harplinge RKCortus - Aletto059,37
7Mian EngerströmDoobie135,00 kr 
 Falu RSIrco Mena - Robin Z060,96
8Nilspetter MöllerAlanya135,00 kr 
 LaholmsortenAkribori - Bernstein068,89
9Sofia WugkSelmodiella135,00 kr 
 Lillhagens RKLemmod - Goodtimes070,07
 
10Isabell HasselbergBelinda  
 Mörrums RFKing Marco - Porfyr071,21
11Anna JohnssonLady Teemer  
 Borås FKAerline H - Charlie Boy xx071,22
12Frida BengtssonClara  
 LaholmsortenMarco Mitras - Irish Eyes xx455,45
13Emma LarssonCasper  
 Flyinge HSKCardento - Robin Z461,99
14Helena SödermanFlying Surprise (23)  
 SkurupbygdenFeliciano (SWB) - Hubertus463,09
15Emma LarssonDiva  
 Flyinge HSKCardento - Lenski463,70
16Isabell HasselbergHyakutake  
 Mörrums RFRebel Z - Bonaparte472,21
17Josefine PerssonFresia  
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit473,38
18Martina BergqvistQuilla  
 Lunds Civila RFQuite Easy - Irco Marco782,95
19Carolina DulowMiss Chanell  
 Kullabygdens RFCortez - Aragon xx862,63
20Lina SvenssonInsulina  
 Gärds RFHarwest - Anonim862,73
21Christine SvanholmZenlight  
 RK UddenLucky Light - Hertigen866,29
22Maria EkbladMaja  
 Flyinge HSKTurban Rose - Carnoustie xx867,75
23Anneli Sjöholm BergströmNikita  
 Gärds RFPrestige VDL - National Zenith xx870,28
24Christina OlesenPerfidia C  
 Ljunits-Herrestads RCortez - Labrador976,72
25Evelina JörgenssonLe Mirage  
 DagstorpsortenLe Mistral - Mintage xx977,63
26Pernilla AlmbladBest Seller  
 Enköpings RKDe Niro - Bonaparte1270,13
27Alexandra HasselbergKennedy IV  
 Mörrums RFFaram - Le Mexico1585,04
28Pauline HolmerMaximus  
 Halmstads FKFor Pleasure - Correra1896,48
29Sofie JohannessonVesper van de Elandhoeve  
 Södra SallerupWelt Hit II - Rossini2072,93
30Annelie OlaussonTalvados  
 Sydslättens RFCalvados - KafuUte. 
30Boel PerssonTang  
 Skabersjö RFQuite Easy - Billion xxUte. 
30Jennie MagnusonShowdown  
 Halmstads FKShowtime - PicardUtg. 
30Aminda IngulfsonCordata  
 Flyinge RFQuite Easy - CarachiUtg. 
 Johanna LassnackJupiter  
 Ängelholms RFTurban Rose - Illusion  
 Karin AlderinVesuvius  
 Vellinge HSFMontender - Zeus  
 Joanna PerssonMandrake  
 Ystad RidklubbQuite Easy - Robin Z  
 Sofie Dittrich LarssonSwinky  
 Ystad RidklubbQuite Easy - Swift  
 Karolina SalomonssonRocardo  
 Fjälkestads RKCardento - Swift  
 Catarina MånssonDali  
 DagstorpsortenDe La Gardie - Music Streak xx  
 Maria AlderinOrlando  
 Vellinge HSFHinault - Sovereign Bill  
 Emma GynningEmory TH  
 Vellinge HSFElmshorn - Zadock  
 Helene StrömKim Philby  
 Djursholms RKGorby - Ceylon  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:1a
Sockerskålen
Falsterbo Horse Show hoppning
65 anmälda, 58 startande, 15 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma LarssonCasper2 000,00 kr  
 Flyinge HSKCardento - Robin Z054,81034,75
2Elisabeth ÅkessonGique1 000,00 kr  
 Ljunits-Herrestads RGuido - Feliciano055,21035,08
3Emma LarssonRakel800,00 kr  
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z057,09035,62
4Carolina DulowMiss Chanell150,00 kr  
 Kullabygdens RFCortez - Aragon xx051,05035,80
5Ulrika TrägårdhMarichello150,00 kr  
 Ljunits-Herrestads RCardento - Maraton056,26037,42
5Lina Kringstad LarssonFurstin150,00 kr  
 Malmö CivilaFuerstenreich - Carbid058,02037,42
7Ulrika TrägårdhQuibella 2150,00 kr  
 Ljunits-Herrestads RQuincy - Salut059,66037,82
8Pauline HolmerCanon150,00 kr  
 Halmstads FKCortus - Fröhlich056,65039,10
9Christina OlesenLimburgas G150,00 kr  
 Ljunits-Herrestads Rokänd - okänd058,53040,80
10Mian EngerströmDoobie150,00 kr  
 Falu RSIrco Mena - Robin Z057,63041,11
11Katarina StrandAcorrada150,00 kr  
 Löddeköpinge RKAccord ll - Corrado l059,06041,65
12Isabell HasselbergBelinda150,00 kr  
 Mörrums RFKing Marco - Porfyr053,69043,61
13Frida BengtssonClara150,00 kr  
 LaholmsortenMarco Mitras - Irish Eyes xx055,41431,80
14Maja BogrenCorletica150,00 kr  
 Harplinge RKCortus - Aletto057,75435,18
15Marie AnderssonNikki150,00 kr  
 Helsingborgs FRKCortez - Everest055,72437,96
 
16Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll056,70437,97
17Niklas ÅlundAcatchi   
 Björklinge RFAlcatraz - Corvado056,62438,81
18Mathilda KjellbergDonna Karan   
 Borlänge RSFeliciano - Flamingo057,10438,93
19Sofia WugkSelmodiella   
 Lillhagens RKLemmod - Goodtimes054,66440,08
20Lina SvenssonInsulina   
 Gärds RFHarwest - Anonim053,26441,21
21Nilspetter MöllerAlanya   
 LaholmsortenAkribori - Bernstein055,75447,81
22Ingrid BrehmerKomiek Utopia   
 Örestads RSFalco - Le Mexico052,63448,37
23Josefine PerssonFresia   
 Ljunits-Herrestads RFeliciano - Granit054,27839,67
24Alexandra HasselbergKennedy IV   
 Mörrums RFFaram - Le Mexico054,94845,61
25Sofie JohannessonVesper van de Elandhoeve   
 Södra SallerupWelt Hit II - Rossini054,401237,51
26Anna JohnssonLady Teemer   
 Borås FKAerline H - Charlie Boy xx052,871243,74
27Julie GrönbaekCantana Van´t Schaaphof   
 Danmark 054,42Ute. 
27Joanna PerssonMandrake   
 Ystad RidklubbQuite Easy - Robin Z060,05Utg. 
29Emelie OhlssonPavarotti L   
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo450,81  
30Helena SödermanFlying Surprise (23)   
 SkurupbygdenFeliciano (SWB) - Hubertus451,85  
31Karin FalbrinkCarmensita   
 Flyinge RFFeliciano (SWB) - N-Aldato453,11  
32Matilda DahlinEucalyptus   
 Ystad RidklubbElectro - Aladin Z453,36  
33Christine SvanholmZenlight   
 RK UddenLucky Light - Hertigen453,90  
34Isabell HasselbergHyakutake   
 Mörrums RFRebel Z - Bonaparte454,44  
35Katarina StrandQou Vadis   
 Löddeköpinge RKQuite Easy - Indoctro455,37  
36Anneli Sjöholm BergströmNikita   
 Gärds RFPrestige VDL - National Zenith xx455,60  
37Andrew SettliCashflow   
  Cash456,05  
38Frida BengtssonIsa L   
 LaholmsortenCardento - Kilian456,53  
39Amy PersonCallmann   
 Löddeköpinge RKCalido - Williams Ass456,62  
40Emma LarssonDiva   
 Flyinge HSKCardento - Lenski457,13  
41Evelina JörgenssonLe Mirage   
 DagstorpsortenLe Mistral - Mintage xx457,30  
42Jennie MagnusonShowdown   
 Halmstads FKShowtime - Picard457,62  
43Boel PerssonTang   
 Skabersjö RFQuite Easy - Billion xx458,04  
44Christina OlesenPerfidia C   
 Ljunits-Herrestads RCortez - Labrador458,63  
45Helene StrömKim Philby   
 Djursholms RKGorby - Ceylon459,21  
46Pernilla AlmbladBest Seller   
 Enköpings RKDe Niro - Bonaparte459,94  
47Catarina MånssonDali   
 DagstorpsortenDe La Gardie - Music Streak xx460,95  
48Maria ÅkessonLittle Lipstick   
 Klippans RKLipton - Little Boy570,56  
49Annelie OlaussonTalvados   
 Sydslättens RFCalvados - Kafu854,88  
50Viktor GunnarssonIsop   
 Ljunits-Herrestads ROpius - Nebraskar855,13  
51Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd856,88  
52Cecilia KarlssonCaribbean Juice   
 Örestads RSCardento - Irco Marco858,15  
53Pauline HolmerMaximus   
 Halmstads FKFor Pleasure - Correra860,77  
54Ellen HedmanCaliente   
 Sydslättens RFContender - Lord967,80  
55Caroline CarlssonWriggman   
 Hermanstorps K&RKCortus - Anart970,97  
56Emma CarlssonGreight Boomerang   
 DagstorpsortenDardel - Pontus1256,21  
57Anna AfzeliusMareld   
 Flyinge HSKCockpit - Petorius xx1368,54  
58Maria EkbladMaja   
 Flyinge HSKTurban Rose - Carnoustie xx1871,95  
 Emma GynningEmory TH   
 Vellinge HSFElmshorn - Zadock    
 Johanna LassnackJupiter   
 Ängelholms RFTurban Rose - Illusion    
 Sofie Dittrich LarssonSwinky   
 Ystad RidklubbQuite Easy - Swift    
 Maria AlderinOrlando   
 Vellinge HSFHinault - Sovereign Bill    
 Karolina SalomonssonRocardo   
 Fjälkestads RKCardento - Swift    
 Karin AlderinVesuvius   
 Vellinge HSFMontender - Zeus    
 Emma GynningCrannagh Silver Hero   
 Vellinge HSFCrannagh Hero - Marwood    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0
Folksam Hoppning
28 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emelie OhlssonPavarotti L600,00 kr  
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo052,05024,02
2Anna AfzeliusMareld400,00 kr  
 Flyinge HSKCockpit - Petorius xx058,33024,05
3Ulrika TrägårdhMarichello300,00 kr  
 Ljunits-Herrestads RCardento - Maraton055,37024,24
4Julie GrönbaekCantana Van´t Schaaphof125,00 kr  
 Danmark 057,14024,32
5Maria ÅkessonLittle Lipstick125,00 kr  
 Klippans RKLipton - Little Boy060,37024,61
6Katarina StrandQou Vadis125,00 kr  
 Löddeköpinge RKQuite Easy - Indoctro057,89024,99
 
7Ida LarssonQuick Hot Flight   
 RingsjöortenOkänd059,87025,97
8Cathrin JartsjöLickety-Split   
 Stävie RFRamiro-Sohn F - Liostro058,17027,57
9Cecilia KarlssonCaribbean Juice   
 Örestads RSCardento - Irco Marco057,95027,83
10Ingrid BrehmerKomiek Utopia   
 Örestads RSFalco - Le Mexico058,55028,70
11Matilda DahlinEucalyptus   
 Ystad RidklubbElectro - Aladin Z058,15426,28
12Amy PersonCallmann   
 Löddeköpinge RKCalido - Williams Ass058,55427,43
13Katarina StrandAcorrada   
 Löddeköpinge RKAccord ll - Corrado l061,94428,35
14Elin GunnerstadCray Sea   
 Färs Härads RFokänd - Troll060,53827,91
15Andrew SettliCashflow   
  Cash458,01  
16Caroline CarlssonWriggman   
 Hermanstorps K&RKCortus - Anart458,55  
17Ellen HedmanX-mas   
 Sydslättens RFShogun - Elfenspuk861,73  
18Emma CarlssonGreight Boomerang   
 DagstorpsortenDardel - Pontus862,70  
19Karin FalbrinkCarmensita   
 Flyinge RFFeliciano (SWB) - N-Aldato866,08  
20Madeleine AbrahamssonNerus   
 Lillhagens RKHemmingway - Heidelberg1255,67  
21Viktor GunnarssonIsop   
 Ljunits-Herrestads ROpius - Nebraskar1257,13  
22Viktor GunnarssonOgenie   
 Ljunits-Herrestads RHemmingway - Veritas2071,91  
23Christina BrandtParnassus Z   
 Danmark Ute.   
 Grim StjerndahlFlying High   
 Ljunits-Herrestads R     
 Joy B. CanderudhS.Valianta   
 Billdals RKNitouche Duval - Illustro    
 Mian EngerströmDoobie   
 Falu RSIrco Mena - Robin Z    
 Elin Nordström-LindquistBlondie   
 Malmö CivilaPomme Royal - Dragon    
 Emma GynningCrannagh Silver Hero   
 Vellinge HSFCrannagh Hero - Marwood    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Katarina StrandLady Newton  
 Löddeköpinge RK 055,56
1Therese ViklundWilma  
 Sydslättens RFWarsteiner - Lombard057,06
1Malin AnderssonUtopi  
 Flyinge HSKCardento - Montgomery (ex. Montreal)057,79
1Ulrika TrägårdhLanett  
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford060,97
1Frida ForsellAloe Vera  
 DagstorpsortenCardento - Glennridge052,95
1Katarina StrandBilly  
 Löddeköpinge RK 055,56
 
7Åsa AdolfssonCarmenzäta (23)  
 Gärds RFRobin Z - Artist459,12
7Louise Svensson JähdeBally Quiz  
 Tågarpsortens LQuite Easy - Irco Marco459,59
7Nathalie Morgenstjerne JohnssonCeltic Realm xx  
 Flyinge RFCeltic Swing xx - Rainbow Quest xx453,34
7Malin AnderssonCouleur-Espri  
 Flyinge HSKCouleur-Rubin - Escudo I458,22
11Kim MarténTribond  
 Flyinge HSKEmmerton (ex Raldolala) - Alasca876,56
11Louise Svensson JähdeMr Chaplin  
 Tågarpsortens LChapman - Ceylon858,18
11Therese ViklundMocca S.E. (27)  
 Sydslättens RFSaigon (ex Swingo) - Palermo852,52
14Emma FältWell Done  
 Trunnerups RFCagliostro - Fire Worshipper xx1072,00
 Sofie Dittrich LarssonLakita  
 Ystad RidklubbL´Acteur - Amiral  
 Martina BergqvistQuilla  
 Lunds Civila RFQuite Easy - Irco Marco  
 Camilla JohanssonDakota  
 Vellinge HSF   
 Emma GynningPainter  
 Vellinge HSFPiquet - Landkaiser  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Lena Rosenqvist
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Katarina StrandBilly  
 Löddeköpinge RK 062,61
1Therese ViklundMocca S.E. (27)  
 Sydslättens RFSaigon (ex Swingo) - Palermo066,59
1Malin AnderssonCouleur-Espri  
 Flyinge HSKCouleur-Rubin - Escudo I069,73
1Kim MarténTribond  
 Flyinge HSKEmmerton (ex Raldolala) - Alasca069,58
1Nathalie Morgenstjerne JohnssonCeltic Realm xx  
 Flyinge RFCeltic Swing xx - Rainbow Quest xx064,39
1Therese ViklundWilma  
 Sydslättens RFWarsteiner - Lombard063,28
1Lina Kringstad LarssonCosma  
 Malmö CivilaContendro I - Wanderbursch II067,35
1Fredrika JohanssonAtos  
 Vellinge HSF 061,01
1Ulrika EnlundEnrico  
 RK FinspångEl Bundy - Lavauzelle x066,60
1Camilla JohanssonMadison  
 Vellinge HSFAdlantico As - Aarkling xx068,91
1Malin AnderssonUtopi  
 Flyinge HSKCardento - Montgomery (ex. Montreal)067,71
1Katarina StrandLady Newton  
 Löddeköpinge RK 066,93
 
13Camilla JohanssonDakota  
 Vellinge HSF 172,54
13Louise Svensson JähdeBally Quiz  
 Tågarpsortens LQuite Easy - Irco Marco171,94
15Grim StjerndahlFlying High  
 Ljunits-Herrestads R 464,88
15Åsa AdolfssonCarmenzäta (23)  
 Gärds RFRobin Z - Artist465,90
15Louise Svensson JähdeMr Chaplin  
 Tågarpsortens LChapman - Ceylon470,23
15Katarina StrandFlowerhill  
 Löddeköpinge RKfeliciano469,58
15Frida ForsellAloe Vera  
 DagstorpsortenCardento - Glennridge462,14
15Ulrika TrägårdhLanett  
 Ljunits-Herrestads RL´Acteur - Stanford467,86
15Ellen HedmanLaudia  
 Sydslättens RFFeliciano (SWB) - Levantos II460,68
22Madelene HammarstedtBalaclava  
 Flyinge RFBe my Chief xx - Take a Beef1374,55
22Ellen Hedmanwaimango  
 Sydslättens RFkarandasj - landfrieden1374,52
24Emma FältWell Done  
 Trunnerups RFCagliostro - Fire Worshipper xx1787,75
 Mikael LarssonSwick  
 Ystad RidklubbKrocket - Swift  
 Emma GynningPainter  
 Vellinge HSFPiquet - Landkaiser  
 Eva-Britt EldhZemba  
 Färs Härads RFGuidam - Burggraaf  
 Sofie Dittrich LarssonLakita  
 Ystad RidklubbL´Acteur - Amiral  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport