Malmö Civila 2010-04-18
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-04-18 kl. 18:44
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori B + C + D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Kategori B + C + D Avd. A
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba CollinBusen Boy   
 Gärds RFOkänd051,96025,77
2Johanna LiliedahlBrutus   
 Lillhagens RKMelle Jerom - Fivelingos Robjin057,03030,60
3Desiree OhlssonVinden   
 Tågarpsortens LErnford Jester - Rousseau ox055,77423,66
 
4Lotta NorrmanFleur   
 Österlens RFOkänd058,13425,71
5Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd058,95426,46
6Natalie Hedman CarlssonWoodfield High Flyer   
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd459,62  
7Martina WallentinTintoretto   
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II461,28  
8Stephanie RimmenbornLittle John   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd859,54  
9Hanna JeppssonGolden Promise   
 Mörrums RFPythagoras - Cognac860,00  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Desiree OhlssonVinden   
 Tågarpsortens LErnford Jester - Rousseau ox047,97021,67
2Marlene NilssonSkovbjergs Marcus   
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher046,91023,09
3Ebba FalkenklevCasper   
 Frosta RFWilloway Goldigger - Jojas Fury051,05024,46
4Tora WestinPrinsessa   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd046,48025,23
5Martina WallentinTintoretto   
 Vellinge HSFMinotauros - Benjamin II049,97025,66
 
6Lina IngvarssonCleopatra   
 Österlens RFOrcus - Dino Dscherbo054,72026,22
7Amanda WintherSunflower T   
 Trolleholms RFKulan Kavat RC 90049,23424,02
8Nicole RimmenbornToy   
 DagstorpsortenDomino II - Brozzan RNF044,71425,38
9Lotta NorrmanFleur   
 Österlens RFOkänd048,46431,64
10Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd049,27437,55
11Ebba CollinBusen Boy   
 Gärds RFOkänd044,72833,75
12Johanna OlssonBetty Boop   
 Malmö CivilaOkänd046,45Ute. 
13Marlene NilssonPicasso   
 Österlens RFOkänd - Okänd446,55  
14Elin LundbladEyesblue   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd449,66  
15Isabella GustafssonLillie Lunds Melissa Bell   
 Flyinge RFPedro NFH - Black Knight NFH455,33  
16Sophie SigeholtPhoenix   
 Flyinge RFOkänd465,76  
17Maja LundgrenDiggiloo   
 Vellinge HSFVerona´s Bo-Gi - Hellekis TimjanUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+5) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1My KellnerCartoon   
 Vellinge HSFOkänd048,35023,26
2Sara FranckLofty Brownie Point   
 Skabersjö RFLofty Roderic - Smokey Duncan048,19025,27
3Naima LindersonSpencer   
 Lunds Civila RFS.Marnix050,45026,38
 
4Elsa BrynjeBrilliant Bobo   
 Flyinge RF 047,93029,07
5Sabina ThoreAkleja   
 Vinslövs RFMiclas Madoc - Irco Menco048,76429,96
6Amanda GustafssonAttyrory VF   
 Skabersjö RFOkänd051,85430,65
7Stephanie RimmenbornLittle John   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd442,29  
8Natalie Hedman CarlssonWoodfield High Flyer   
 Helsingborgs FRKOkänd - Okänd453,10  
9Emma NilssonSnow Flake   
 Helsingborgs FRKOkändUte.   
9Hanna JeppssonWinston Scorpan   
 Mörrums RFDragos ox FA 428/88 - DaimUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Marlene NilssonSkovbjergs Marcus   
 Österlens RFCennen Schubert - Treharne Christopher050,25021,95
2Marlene NilssonPicasso   
 Österlens RFOkänd - Okänd050,28022,50
3Elin LundbladEyesblue   
 DagstorpsortenOkänd - Okänd050,17023,34
4Tora WestinPrinsessa   
 Sydslättens RFOkänd - Okänd050,95026,31
 
5Johanna OlssonBetty Boop   
 Malmö CivilaOkänd047,73027,17
6Nicole RimmenbornToy   
 DagstorpsortenDomino II - Brozzan RNF049,52027,19
7Ebba FalkenklevCasper   
 Frosta RFWilloway Goldigger - Jojas Fury052,69028,13
8Amanda WintherSunflower T   
 Trolleholms RFKulan Kavat RC 90053,26424,79
9Lina IngvarssonCleopatra   
 Österlens RFOrcus - Dino Dscherbo462,50  
10Maja LundgrenDiggiloo   
 Vellinge HSFVerona´s Bo-Gi - Hellekis Timjan971,08  
11Sophie SigeholtPhoenix   
 Flyinge RFOkändUte.   
11Julia AnderssonMinna   
 DagstorpsortenSörbys Lotus RNF - Deeracres Summertime RNFUte.   
11Isabella GustafssonLillie Lunds Melissa Bell   
 Flyinge RFPedro NFH - Black Knight NFHUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna JeppssonWinston Scorpan   
 Mörrums RFDragos ox FA 428/88 - Daim056,85025,08
2Hanna JeppssonGolden Promise   
 Mörrums RFPythagoras - Cognac058,26025,74
3Niclas SvenssonElmholts Noblesse   
 DagstorpsortenSulaatik's Benji - Bavian053,95027,64
4My KellnerCartoon   
 Vellinge HSFOkänd051,61028,51
 
5sandra policOlympic Silver   
 Lillhagens RK 054,28032,32
6Sara FranckLofty Brownie Point   
 Skabersjö RFLofty Roderic - Smokey Duncan055,00Ute. 
7Elsa BrynjeBrilliant Bobo   
 Flyinge RF 450,75  
8Elin LewinTradycja   
 Färs Härads RFOkänd - Okänd454,54  
9Naima LindersonSpencer   
 Lunds Civila RFS.Marnix455,02  
10Amanda GustafssonAttyrory VF   
 Skabersjö RFOkänd458,12  
11Elsa BrynjeJamie RP 1090   
 Flyinge RFJameson - Värnanäs Ulrik462,35  
12Sabina ThoreAkleja   
 Vinslövs RFMiclas Madoc - Irco Menco568,68  
13Emma NilssonSnow Flake   
 Helsingborgs FRKOkänd858,38  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Wilma HolmestrandPrim Man   
 Trunnerups RFM. Action Man - T. Pepper054,16018,85
2Chloé NelsonGrytåsa Ketty   
 Lillhagens RKGrytåsa Kallemero - Okänd050,48022,61
 
3Linnea WestinNieuwmoeds Sandreo   
 Södra SallerupLeandros Sirik - Okänd056,28023,86
4Tilda EldhLegends Lady Marion   
 Färs Härads RFPaddock Camargue - Anglian Gerald047,99418,19
5Elin HagWest Dreamon   
 Fredshögs RSOkänd - Okänd1786,32  
 Ciara RoseShy   
 Klagshamns RFOkänd - ökänd    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ebba Herrlander BirgersonTomacs Ida   
 Klagshamns RFSturevallens Gentleman - Robin050,75021,27
2Denise KlevenbornBeach Boy   
 Skabersjö RFOkänd - okänd055,37418,34
 
3Carolina PauliEvenaar´s Urvine   
 Lillhagens RKEvenaar - Okänd056,15422,95
4Johanna OlssonBlondie   
 Flyinge HSKOkänd455,25  
5Elin LewinTradycja   
 Färs Härads RFOkänd - Okänd458,93  
6Elsa BrynjeJamie RP 1090   
 Flyinge RFJameson - Värnanäs Ulrik468,97  
 Jonna PetterssonBella Donna CL   
 Österlens RKHondsrug Don Gregory - Calvados    
 Nelly VargaPripps ox   
 Sydslättens RFBonjack ox - Kashmir ox    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Ann-Louise JohanssonDoli  
 Viarps K&RKLiz Starobin - Alp055,94
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Wilma HolmestrandPrim Man   
 Trunnerups RFM. Action Man - T. Pepper033,42020,54
2Tilda EldhLegends Lady Marion   
 Färs Härads RFPaddock Camargue - Anglian Gerald037,00020,68
 
3Mathilda Hermodssonlucas   
 Vellinge HSF 035,03022,57
4Sophie SigeholtEkbäckens Boss   
 Flyinge RFTwyford My Man - Botvyle Banker038,65024,43
5Filippa DrottsgårdSilja   
 Malmö Civilaokänd - okändUte.   
5Lovisa BranteLibell   
 Sydslättens RFOkänd - OkändUte.   
 Ciara RoseShy   
 Klagshamns RFOkänd - ökänd    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia DahneliusToms Ticina   
 DagstorpsortenVerons Peeping Tom - Verons Slipons Fuly035,50021,80
2Linnea WestinNieuwmoeds Sandreo   
 Södra SallerupLeandros Sirik - Okänd039,77028,55
 
3Inez ÅkessonPågen   
 Sydslättens RF 043,95032,61
4Hannah JohanssonKällstorps Krut   
 Trunnerups RFDanilo - Santi437,65  
5Elin HagWest Dreamon   
 Fredshögs RSOkänd - Okänd446,61  
6Maja LarsénCayenne   
 Lillhagens RKOkänd452,47  
7Chloé NelsonGrytåsa Ketty   
 Lillhagens RKGrytåsa Kallemero - Okänd555,90  
8Desiree OhlssonClassic Lady   
 Tågarpsortens LErnford Jester - Horshaga EgilUte.   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Wilma WesterdahlKonvaljens Jamaica  
 Källetorps RSMinotauros RP 114 - Ekelunds Jim RWM 4042,67
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna OlssonBlondie   
 Flyinge HSKOkänd035,91021,46
2Denise KlevenbornBeach Boy   
 Skabersjö RFOkänd - okänd039,29021,89
3Ebba Herrlander BirgersonTomacs Ida   
 Klagshamns RFSturevallens Gentleman - Robin032,55023,51
 
4Martina WallentinNevada   
 Vellinge HSF 040,58026,82
5Evelina BlomqvistNordyk   
 Sydslättens RF 035,02423,61
6Susanna BrageVictoria   
 Löddeköpinge RKWoody - Elim035,78Ute. 
7Sara HåkanssonSturevallens Diamant   
 Staffanstorps RSFEloge RNF - Gandhi RNF955,49  
8Nelly VargaPripps ox   
 Sydslättens RFBonjack ox - Kashmir oxUte.   
8Linda NorrudRubinette   
 Fredshögs RS Ute.   
8Jennifer PerssonAbsolut Dream   
 Dalby RF Ute.   
 Jonna PetterssonBella Donna CL   
 Österlens RKHondsrug Don Gregory - Calvados    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Ann-Louise JohanssonDoli  
 Viarps K&RKLiz Starobin - Alp044,15
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori B Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Filippa DrottsgårdSilja   
 Malmö Civilaokänd - okänd057,90030,00
1Mathilda Hermodssonlucas   
 Vellinge HSF 045,07028,01
1Madeleine SigeholtEkbäckens Boss   
 Flyinge RFTwyford My Man - Botvyle Banker048,22027,81
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori C Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hannah JohanssonKällstorps Krut   
 Trunnerups RFDanilo - Santi040,43019,96
1Maja LarsénCayenne   
 Lillhagens RKOkänd048,92027,55
1Inez ÅkessonPågen   
 Sydslättens RF 053,54032,75
1Wilma WesterdahlKonvaljens Jamaica   
 Källetorps RSMinotauros RP 114 - Ekelunds Jim RWM 4046,96026,39
 
5Cindy LindeBlack Sandy Bell   
 Vellinge HSFOkänd464,87  
6Christine OhlssonClassic Lady   
 Tågarpsortens LErnford Jester - Horshaga EgilUte.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori D Avd. A
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Hoppdomare: Kerstin Jäderlund
Banbyggare: Per Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Pontus KarstenSpecial   
 Skabersjö RFSolid RWD 10 - Bolero RWR 1049,47029,60
1Linda NorrudRubinette   
 Fredshögs RS 045,22025,57
1Martina WallentinNevada   
 Vellinge HSF 048,89027,29
 
4Jennifer PerssonAbsolut Dream   
 Dalby RF 1785,70  
 mathilda planenstenSherdil   
 Löddeköpinge RK- - -    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport